Archivo de la etiqueta: terra

Campionato España Mushing Terra 2019

Os días 7 e 8 de decembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de Boborás (Ourense).
Máis información aquí.

  • Convocatoria: [ver]
  • Regulamento Cto. España: [ver]
  • Instruccións Cto. España: [ver]
  • Dossier [ver]
  • Lista provisional de inscritos: [ver]
  • Listas de saída: [ver]

O peche de inscripcións o día 19 de novembro ás 15:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.
Inscripción deportistas galegos para a proba de relevos [formulario]

Alba Ferreiro (Zarkocan), Raquel Leston (Zarkocan), Belén Bascoy (CCVigo), Mónica Touriño (Kennel), Aránzazu Berrocal (Kennel), Catarina Triñanes (Kennel), Lorena Cabrero (SenBal) participan en DCW
Diego Celestino (Zarkocan), Antoni Perelló (AtlCan), Óscar Piñeiro (Kennel), Cristian Martínez (Kennel), José M. Vigide (Kennel), Pablo Rico (Acade), José L. Míguens (SenBal), Fernando Pérez (DCM), Miguel Beiro (AGomez), Santiago Santiago (Zarkocan), Arturo González (Zarkocan) participan en DCM
Gemma Sánchez (SenBal), Iciar Gallo (SenBal) participan en DCWV
Agustín Pontevedra (CCVigo), Gumersindo Martínez (Kennel). David Costas (CCVigo), José Rodríguez (Acade), Marcos Otero (Acade), Manuel R. Pérez (Acade), Luis Perez (Acade), Pedro A. Guillamón (SenBal), José C. Ferreira (AGomez), Alejandro Castro (Zarkocan) participan en DCMV
Julia Salvado (Acade), Valeria B. Guridi (AGomez) participan en DCWJ
Jacobo Corbacho (SenBal) participa en DCMJ
Sabela Rendondo (AtlCan), Alba Buján (SenBal), Estela Corbacho (SenBal) participan en DCI
Noelia Piñeiro (Kennel) participa en DBW
Antonio de Castro (Zarkocan), Angel Lira (Zarkocan), Alberto Villanueva (CCVIgo), Gustavo Carracedo (Acade), Ramiro Tosar (Acade), Joseba García (SenBal), Moab A. González (AGomez), Daniel García (AGomez), Diego Fernández (Zarkocan) participan en DBM
Sonia Lois (Acade), Paula Hernández (AGomez) participa en DBWV
Alberto González (CCVigo), Marco A. Pérez (AtlCan), Marcos Otero (Acade), Luis Pérez (Acade), Santiago Rodriguez (Acade), Roberto Salvado (Acade), Víctor Hernández (SenBal), Víctor M. Loira (AGomez), Domingo Beiro (AGomez) participan en DBMV
Angel Lira (Zarkocan), Fernando Pérez (SenBal) participan en DS1
Julia Salvado (Acade) participa en DS1J
Sabela Redondo (AtlCan) participa en DS1I
Gumersindo Martínez (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Ramiro Couce (AGomez) participa en DS2
José Mª Suárez (AtlCan) participa en DR4N
Oscar Piñeiro (Kennel)+Mónica Touriño (Kennel)+Roberto Salvado (Acade) Relevo Galicia 1
Marcos Otero (Acade)+Ángel Lira (Zarkocan)+Joseba García (SenBal) Relevo Galicia 2

Resultados finales: [ver].

Campionato España Mushing Terra 2018

Os días 24 e 25 de novembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de Polientes (Cantabria).
Máis información aquí.

  • Convocatoria: [ver]
  • Regulamento Cto. España: [ver]
  • Instruccións Cto. España: [ver]
  • Circuitos Cto. España [ver]
  • Lista provisional de inscritos: [ver]
  • Listas de saída: [ver]

O peche de inscripcións o día 7 de novembro ás 15:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.

Mónica Touriño (Kennel), Catarina Triñanes (Kennel), Lorena Cabrero (SenBal), Julia Castro (ACADE) participan en DCW
Óscar Piñeiro (Kennel), Cristian Martínez (Kennel), José L. Miguens (SenBal), Miguel Beiro (AGomez), Arturo González (AGomez), Santiago Santiago (AGomez), Jesús Alonso (Zarkocan), Daniel Loureiro (Zarkocan), José A. Periscal (Zarkocan) participan en DCM
Jacobo Corbacho (SenBal), Carolina Santos (AGomez) participan en DCJ
Bruno Enes (AGomez), Julia Salvado (ACADE) participan en DCI
Aránzazu Berrocal (Kennel), Mª Francisca Ferreiro (AGomez), Sonia Lois (ACADE) participan en DCWV
Gumersindo Martínez (Kennel), Víctor Hernández (SenBal), Alejandro Gómez (AGomez), Luis  A. Novo (AGomez), Marcos Otero (ACADE) participan en DCMV
Noelia Piñeiro (Kennel), Alba Paz (AGomez) participa en DBW
Joseba García (SenBal), Fernando Pérez (SenBal), Diego Fernández (AGomez), Daniel García (AGomez), Moab González (AGomez), Santiago Santiago (AGomez), Ramiro Tosar (ACADE) participan en DBM
Paula Hernández (AGomez) participa en DBWV
Gumersindo Martínez (Kennel), Ramiro Couce (AGomez), Alejandro Gómez (AGomez), Víctor Loira (AGomez), Roberto Salvado (ACADE), Marcos Otero (ACADE), Albino Mayán (ACADE) participan en DBMV
Fernando Pérez (SenBal), Ángel Lira (Zarkocan) participan en DS1
Julia Salvado (ACADE) participa en DS1I
Mónica Touriño (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Ramiro Couce (AGomez), Alejandro Gómez (AGomez), Roberto Salvado (ACADE) participan en DS2

Mónica Touriño CAMPIONA de España DCW
Óscar Piñeiro CAMPEÓN de España DCM
Julia Salvado CAMPIONA de España DCWI
Julia Salvado CAMPIONA de España DS1I
Fernando Pérez SUBCAMPIÓN de España DS1
Bruno Enes SUBCAMPIÓN de España DCMI
Roberto Salvado TERCEIRO de España DBMV
Víctor Hernández TERCEIRO de España DCMV
Jacobo Corbacho TERCEIRO de España DCJ

Resultados finales: [ver].

Campionato España Mushing Terra 2017

Os días 2 e 3 de decembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de Valladolid.
Máis información aquí 

  • Convocatoria: [ver
  • Regulamento Cto. España: [ver]
  • Instruccións Cto. España: [ver]
  • Lista provisional de inscritos: [ver]
  • Listas de saída: [ver]

O peche de inscripcións o día 15 de novembro ás 15:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.

Mónica Touriño (Kennel), Belén Bascoy (CVigo), Susana Pérez-Bello (CVigo), Julia Castro (ACADE), Nerea González (ACADE) participan en DCW.
Óscar Piñeiro (Kennel), Moab González (Kennel), David Suárez (CVigo), Fernando Pérez (SenBal), José L. Miguens (SenBal), Joseba García (SenBal), Eloy Suárez (Kennel), David Costas (CVigo), Rául Bouzas (AGomez), Arturo González (AGomez), Iván Hierro (AGomez), Santiago Santiago (AGomez) participan en DCM.
Julia Salvado (ACADE), Carolina Santos (AGomez) participan en DCI.
Sonia Lois (ACADE), Paula Hernández (AGomez), Mª Francisca Ferreiro (Lobos) participan en DCWV.
Gumersindo Martínez (Kennel), Manuel Domínguez (Kennel), Pedro A. Guillamón (SenBal), Luis F. Pérez (ACADE), Javier Bodego (ACADE), Marcos Otero (ACADE), Alejandro Gómez (AGomez), Luis A. Novo (AGomez) participan en DCMV.
Noelia Piñeiro (Kennel), Alba Paz (AGomez) participan en DBW.
Joseba García (SenBal), Diego Fernández (AGomez), Daniel García (AGomez) participan en DBM.
Alberto González (CVigo), Roberto Salvado (ACADE), Albino Mayán (ACADE), Luis F. Pérez (ACADE), Alejandro Gómez (AGomez), Luis A. Novo (AGomez), Ramiro Couce (Lobos) participan en DBMV.
Paula Hernández (AGomez) participa en DBWV.
Mónica Touriño (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Fernando Pérez (SenBal), David López (CCM), Alejandro Gómez (AGomez), Ramiro Couce (Lobos) participan en DS2.
Cristian Dueso (AGomez) participa en DS1.

Mónica Touriño CAMPIONA de España DCW
Óscar Piñeiro CAMPIÓN de España DCM
Carolina Santos CAMPIONA de España DCI
Fernando Pérez SUBCAMPIÓN de España DCM
Roberto Salvado SUBCAMPIÓN de España DBMV
Julia Diéguez SUBCAMPIONA de España DCI
Sonia Lois TERCEIRA de España en DCWV
Iván Hierro TERCEIRO de España en DCM

Resultados finales: [ver].
Fotos de Canicross Madrid [ver]

Campionato España Mushing Terra 2016

Os días 3 e 4 de decembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de Ólvega (Soria).
Máis información aquí

  • Convocatoria: [ver]
  • Regulamento Cto. España: [ver]
  • Instruccións Cto. España: [ver]
  • Lista provisional de inscritos: [ver]
  • Listas de saída: [ver]

O peche de inscripcións o día 16 de novembro ás 15:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.

Oscar Piñeiro (Kennel), Fernando Pérez (SenBal), Juan F. Cuesto (AGOMEZ), Arturo González (AGOMEZ), Juan M. Piquer (AGOMEZ), Santiago Santiago (AGOMEZ), César F. Blanco (CVIGO), David Costas (CVIGO), Angel Lira (CVIGO), David Suárez (CVIGO), Alejandro Gómez (AGOMEZ) participan en DCM.
José L. Miguéns (Kennel) participa en DCMJ.
Gumersindo Martínez (Kennel), Francisco Alfaro (Indep.), Roberto Salvado (ACADE) , Albino Mayán (ACADE), Luis Pérez (ACADE), Alberto Quinteiro (CVIGO), Julio Rey (AGOMEZ) participan en DCMV.
Marco A. Pérez (NATAC), Angel Blanco (NATAC), Ramiro Tosar (ACADE) partipan en DBM.
Francisco García (NATAC), Víctor M. Loira (AGOMEZ), Roberto Salvado (ACADE), Albino Mayán (ACADE), Luis Pérez (ACADE), Alejandro Gómez (AGOMEZ) participan en DBMV.
Mónica Touriño (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Iris Vidal (NATAC), Sandra Maceiras (NATAC), Alba Paz (AGOMEZ), Elena Sáchez (AGOMEZ), Julia Castro (ACADE), Belén Bascoy (CVIGO) participan en DCW.
Jeannette de Buck (AGOMEZ), Mª José Hernández (AGOMEZ), Ana I. Rubio (AGOMEZ), Sonia Lois (ACADE), Mª Francisca Ferreiro (LOBOS) participan en DCWV.
Ledicia Seoane (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Iris Vidal (NATAC), Paula Hernández (AGOMEZ) participan en DBW.
Mónica Touriño (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Jean L. de Buck (AGOMEZ), Blas J. Flores (AGOMEZ) participan en DS2.

Mónica Touriño Campeona de España DCW
Fernando Pérez Campeón  de España DCM
Sonia Lois SubCampeona de España DCWV
José L. Miguens SubCampeón de España DCMJ
Oscar Piñeiro SubCampeón de España DCM
Belén Bascoy Tercera de España DCW

Resultados finales: [ver].

ctoespanamushingterra2016

Campionato España Mushing Terra 2015

Os días 28 e 29 de novembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de Covarrubias (Burgos).
Máis información aquí

  • Convocatoria: [ver]
  • Regulamento Cto. España: [ver]
  • Instruccións Cto. España: [ver]
  • Lista provisional de inscritos: [ver]
  • Listas de saída: [ver]

O peche de inscripcións o día 9 de novembro ás 20:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.

Alberto González (CVigo), César F. Blanco (CVigo), José Casal (CVigo), David Suárez (CVigo), David Costas (CVigo), Benito T. Currás (CVigo), Óscar Piñeiro (KennelDEN), Fernando Pérez (SenBal), Santiago Santiago (NaturalAC), Alejandro Gómez (AGOMEZ), Arturo González (AGOMEZ) participan en Canicross Senior (DCM).
Mónica Turiño (KennelDEN), Julia Castro (ACADE), Alba Paz (NaturalAC) participan en Canicross Senior (DCW).
Gumersindo Martínez (KennelDEN), Roberto Salvado (ACADE), Luis F. Pérez (ACADE), David Neira (AGOMEZ) participan en Canicross Veterán (DCMV).
Sonia Lois (ACADE) participa en Canicross Veterán (DCWV).
José L. Miguens (KennelDEN) participa en Canicross Junior (DCMJ).
César F. Blanco (CVigo), Roberto Salvado (ACADE), Ramiro Tosar (ACADE), Francisco García (NaturalAC), Sergio Barreiro (NaturalAC), Óscar Choren (AGOMEZ), Alejandro Gómez (AGOMEZ) participan en Bikejoring Senior (DBM).
Albino Mayán (ACADE), Luis F. Pérez (ACADE) participan en Bikejoring Veteráns (DBMV).
Ledicia Seoane (KennelDEN), Noelia Piñeiro (KennelDEN), Paula Hernández (AGOMEZ) participan en Bikejoring Senior (DBW).

Fernando Pérez Campeón en Canicross Senior.
Óscar Piñeiro Subcampeón en Canicross Senior.
José L. Miguens Subcampeón en Canicross Junior.
Mónica Touriño 4ª en Canicross Senior.
David Neira 4º en Canicross Veterán.
Albino Mayán 4º en Bikejoring Veterán.
Paula Hernández 4ª en Bikejoring Senior.

Resultados xornada sábado: [ver]
Resultados
 finales: [ver].

PodiumDCM

cartelctoespana

 

Campionato España Mushing Terra 2014

Os días 13 e 14 de decembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de Polientes (Cantabria).
Máis información aquí e aquí.

  • Convocatoria: [ver]
  • Información Cto. España: [ver]
  • Instruccións Cto. España: [ver]
  • Listas de saída: [ver]

O peche de inscripcións o día 28 de novembro ás 20:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.

Roberto Lorenzo (CADELIÑOS) participa en trineo 8 perros (DR8).
Roberto Salvado (ACADE), Ramiro Tosar (ACADE), Pablo Rodríguez (AGOMEZ) participan en Bikejoring Senior (DBM).
Albino Mayán (ACADE) participa en Bikejoring Veterán (DBMV).
Paula Hernández (AGOMEZ), Noelia Piñeiro (AGOMEZ), Ledicia Seoane (AGOMEZ) participan en Bikejoring Senior (DBW).
David de la Fuente (ACADE), Santiago Rodríguez (ACADE), Roberto Salvado (ACADE), Gumersindo Martínez (AGOMEZ) participan en Canicross Veterán (DCMV).
Pablo Enjuto (ACADE), Alejandro Gómez (AGOMEZ), Arturo González (AGOMEZ), Fernando Pérez (AGOMEZ), Óscar Piñeiro (AGOMEZ), Moisés Núñez (AGOMEZ), Adrián Seijo (LOBOS) participan en Canicross Senior (DCM).
Sonia Lois (ACADE) participa en Canicross Veterán (DCWV).
Julia Castro (ACADE), Mónica Touriño (AGOMEZ), Paula Hernández (AGOMEZ) participan en Canicross Senior (DCW).
Pablo Rodríguez (AGOMEZ) participa en Patin 2 perros (DS2)

Alejandro Gómez (AGOMEZ) 1º en Canicross Senior.
Óscar Piñeiro (AGOMEZ) 2º en Canicross Senior.
Roberto Salvado (ACADE) 2º en Canicross Veterán.
Albino Mayán (ACADE) 2º en Bikejoring Veterán.

Resultados completos: [ver].

CtoEspañaMushingTerra2014

Campionato España Mushing Terra 2013

Os días 30 de novembro e 1 de decembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de A Estrada (Pontevedra).
Máis información aquí e aquí.

  • Nota informativa do Campionato: [ver]
  • Control veterinario: [acceder]
  • Circuitos: [7 km.] [5 km.] [2 km.]
  • Mapas: [5 km.] [2 km.]
  • Perfiles: [ver]
  • Lista de inscritos provisional: [ver]
  • Lista de inscritos definitiva y horarios de saída sábado: [ver]

O peche de inscripcións o día 15 de novembro ás 20:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.

Julia Castro (ACADE),  Mónica Touriño (A. GÓMEZ) participan en Canicross Mulleres.
Roberto Salvado (ACADE), Albino Mayán (ACADE), Manuel Cruces (ACADE), José Fernández (ACADE), Alfonso Vilar (ACADE), Manuel Requeijo (ACADE), José C. Picallo (ACADE), Pablo Enjuto (ACADE), Juan Rodríguez (ACADE), Ramiro Tosar (ACADE), Alejandro Gómez (A. GÓMEZ), Oscar Piñeiro (A. GÓMEZ), Arturo González (A. GÓMEZ), Gumersindo Martínez (A. GÓMEZ), Angel Mª Martínez (A. GÓMEZ), Francisco Alfaro (A. GÓMEZ), Adrián Sánchez (LOBOS NARAIO) participan en Canicross Homes.
Roberto Lorenzo (A. CADELIÑOS) participa en Trineo DR8.
Iria Alberich (ACADE) participa en Bikejoring Nórdicos.
Noelia Piñeiro (A. GÓMEZ), Ledicia Seoane (A. GÓMEZ), Paula Hernández (A. GÓMEZ), Roberto Salvado (ACADE), Gustavo Carracedo (ACADE), Juan C. Villar (ACADE), José L. Río (ACADE), Julio Vázquez (ACADE), José C. Picallo (ACADE), David Rodríguez (ACADE), Pablo Rodríguez (A. CADELIÑOS), Pablo Rodríguez (A. GÓMEZ), Gumersindo Martínez (A. GÓMEZ) participan en Bikejoring.

Roberto Lorenzo 1º en DR8
Iria Alberich 2ª en BDN
Noelia Piñeiro 2ª en DBW
Julio Vázquez 3º en DBMV
Mónica Touriño 2ª en DCW
Óscar Piñeiro 2º en DCM
Alejandro Gómez 1º e Roberto Salvado 3º en DCMV

Resultados completos aquí.
Fotos aquí.

CartelCtoEspanaMuhingTierra2013_AEstrada

Campionato Galicia Mushing Terra

Os días 8 e 9 de decembro celébrase o Campionato de Galicia de Mushing Terra na localidade de A Estrada (Pontevedra).

  • Normas do Campionato Galego de Mushing [ver]
  • Horario e Instruccións do Campionato Galego de Mushing [ver]
  • Lista de inscritos [ver]
  • Circuito do Campionato Galego de Mushing [ver]
  • Acceso ó Circuito [ver]
  • Lista de saída da primeira manga (sábado) [ver]

Resultados Campionato Galego Mushing Terra 1ª manga 
Resultados Finais Campionato Galego Mushing Terra 

Información da Liga Galega de Canicross/Bikejoring [ver]

CartelCtoGalegoMushingTerra