Archivo de la etiqueta: mushing

Campionato Europa IFSS Mushing Terra 2018

Os días 24, 25, 26, 27 e 28 de outubro celébrase o Campionato de Europa IFSS de Mushing Terra na localidade de Nybro (Suecia)
Máis información aquí.

Mónica Touriño (Kennel) participa en DCW.
Óscar Piñeiro (Kennel) participa en DCM.

Óscar Piñeiro 3º en DCM
Mónica Touriño 6ª en DCW

Listas de saída aquí.
Resultados completos
aquí.

Copa de España de Mushing 2018 – Resultados

Unha vez finalizada a Copa de España de Mushing, que se ven celebrando durante esta tempada, os resultados máis destacados dos deportistas galegos foron:

Óscar Piñeiro (Kennel) 1º na Xeral de Canicross
Óscar Piñeiro (Kennel) 1º en Canicross Sénior
Alejandro Gómez (AGomez) 1º en Canicross Veterán
Manuel Domínguez (Kennel) 2º en Canicross Veterán
Mónica Touriño (Kennel) 1ª na Xeral de Canicross
Mónica Touriño (Kennel) 1ª en Canicross Sénior
Julia Salvado (ACADE) 1ª en Canicross Infantil
Alejandro Gómez (AGomez) 3º na Xeral de Bikejoring
Alejandro Gómez (AGomez) 1º en Bikejoring Veterán
Roberto Salvado (ACADE) 2º en Bikejoring Veterán
Ramiro Couce (Lobos) 3º en Bikejoring Veterán
Alejandro Gómez (AGomez) 1º en DS1
Galicia segunda por Autonomías

Clasificación final da Copa de España [ver]

Campionato España Mushing Neve 2018

Os días 3 e 4 de marzo celébranse os Campionatos de España de Mushing Neve na estación de Baqueira Beret (Lleida).
Máis información aquí.

  • Regulamento Campionatos de España de Mushing Neve [ver]
  • Instruccións Campionato de España de Mushing Neve [ver]
  • Convocatoria [ver]
  • Lista de inscritos provisional [ver]
  • Lista de saída [ver]

Gumersindo Martínez (Kennel), Óscar Piñeiro (Kennel), Mónica Touriño (Kennel), Pedro A. Guillamón (SenBal), Alejandro Gómez (AGomez) participan nesta proba.

Mónica Touriño Campiona de España de Canicross Neve
Óscar Piñeiro Campión de España de Canicross Neve

Resultados [ver]. 

Mushing Villamanta 2018

O día 18 de febreiro celébrase o Mushing de Villamanta – 5ª proba da Copa de España de Mushing na localidade de Villamanta (Madrid).
Máis información [ver].

Roberto Salvado (ACADE), Julia Salvado (ACADE), Albino Mayán (ACADE), Sonia Lois (ACADE), Marcos Otero (ACADE), Luis F. Pérez (ACADE), Ramiro Couce (Lobos), Mónica Touriño (Kennel), Óscar Piñeiro (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Francisco Alfaro (Kennel), Manuel Domíguez (Kennel), Fernando Pérez (SenBal), Pedro Guillamón (SenBal), Alejando Gómez (AGomez), Paula Hernández (AGomez) , Mª Francisca Ferreiro (Lobos), Joseba Urquijo (SenBal) participan nesta proba.

Mónica Touriño 1ª en DCW
Julia Salvado 1ª en DCI
Fernando Pérez 1º en DS1
Alejandro Gómez 1º en DCMV
Sonia Lois 2ª en DCWV
Óscar Piñeiro 2º en DCM
Manuel Domínguez 2º en DCMV
Alejandro Gómez 2º en DBMV
Paula Hernández 3ª en DBW
Roberto Salvado 3º en DBMV
Alejandro Gómez 3º en DS2

Resultados [ver].

Clasificación da Copa de España [ver]