Archivo de la etiqueta: mushing

Mushing Aranda de Duero 2024

Os días 2 e 3 de marzo celébrase o Mushing Memorial Juan Carlos Quintana – 5ª proba da Copa de España de Mushing na localidade de Aranda de Duero (Burgos).
Máis información [ver].

Óscar Piñeiro (Kennel), Mónica Touriño (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Eloy Suárez (Kennel), Valeria B. Guridi (AGómez), Domingo Beiro (AGómez), Miguel Beiro (AGómez) Ricardo Costa (AGómez), Ramiro Couce (AGómez), Jacobo Corbacho (Acade), Roberto Salvado (Acade), Julia Salvado (Acade), Marcos Otero (Acade), Alba Bujáns (Acade), Paula Otero (Acade), Roberto Valverde (Zarkocan), Diego Celestino (Zarkocan) participan nesta proba.

Lista de saída [ver]
Resultados [ver]

Clasificación da Copa de España [ver]

Mushing Hostalric 2024

Os días 10 e 11 de febreiro celébrase o Mushing Hostalric – 4ª proba da Copa de España de Mushing na localidade de Hostalric (Girona).
Máis información [ver].

Óscar Piñeiro (Kennel), Mónica Touriño (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Eloy Suárez (Kennel), Valeria B. Guridi (AGómez), Domingo Beiro (AGómez), Miguel Beiro (AGómez) participan nesta proba.

Valeria B. Guridi (AGomez) 3ª en DCW

Lista de saída [ver]
Resultados [ver]

Clasificación da Copa de España [ver]

Campionato España Mushing Terra 2024

Os días 27 e 28 de xaneiro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de Salas de los Infantes (Burgos).
Máis información aquí.

  • Nota informativa: [ver]
  • Lista provisional de inscritos: [ver]
  • Listas de saída 1ª jornada: [ver]

O peche de inscripcións o día 16 de xaneiro ás 23:59 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.

Mónica Touriño (Kennel), Catarina Triñanes (Kennel), Valeria B. Guridi (AGomez), Julia Salvado (Acade), Gloria García (Balto) participan en DCW
Eloy Suárez (Kennel), Ricardo Costa (AGomez), Jacobo Corbacho (Acade), Arnold A. Rubio (Balto), Santiago Santiago (CPontevedra) participan en DCM
Gumersindo Martínez (Kennel), Mario Teijeiro (Balto), Diego Celestino (Zarkocan) participan en DCMV
Alba Bujáns (Acade) participa en DCWJ
Paula Otero (Acade) participa en DCWA
Cristian Martínez (Kennel), Miguel Beiro (AGomez) participan en DBM
Noelia Piñeiro (Kennel) participa en DBW
José M. Triñanes (Kennel), Domingo Beiro (AGomez), Marcos Otero (Acade), Roberto Valverde (Zarkocan) participan en DBMV
Óscar Piñeiro (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Roberto Salvado (Acade) participan en DS2
Jacobo Corbacho (Acade), Ángel Lira (Zarkocan) participan en DS1M

Jacobo Corbacho (Acade) CAMPIÓN ESPAÑA en DS1M
Alba Buján (Acade) CAMPIONA ESPAÑA en DCWJ
Paula Otero (Acade) CAMPIONA ESPAÑA en DCWA
Valeria B. Guridi (AGómez) SUBCAMPIONA ESPAÑA en DCW
Marcos Otero (Acade) TERCEIRO ESPAÑA en DBMV

Resultados [Finais]
Fotos do Campionato: [ver]

Mushing Alcalá de Guadaira 2024

Os días 13 e 14 de xaneiro celébrase o Mushing de Alcalá de Guadaira – 2ª proba da Copa de España de Mushing na localidade de Alcalá de Guadaira (Sevilla).
Máis información [ver].

Óscar Piñeiro (Kennel), Mónica Touriño (Kennel), Catarina Triñanes (Kennel), José M. Triñanes (Kennel), Cristian Martínez (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Eloy Suárez (Kennel), Valeria B. Guridi (AGomez), Jacobo Corbacho (ACADE), Marcos Otero (ACADE), Alba Bujáns (ACADE), Paula Otero (ACADE), Roberto Salvado (ACADE) participan nesta competición.

Alba Buján (ACADE) 1ª en DCWJ
Paula Otero (ACADE) 1ª en DCWA
Jacobo Corbacho (ACADE) 1º en DS1M
Marcos Otero (ACADE) 2º en DCMV

Resultados [ver].

Clasificación da Copa de España [ver]

Mushing Dumbría 2023

Os días 9 e 10 de decembro celébrase o Mushing Dumbría – 1ª proba da Copa de España de Mushing na localidade de Dumbría (A Coruña).
Máis información [ver].

Nota informativa: ver

Gloria García (Balto), Arnold A. Rubio (Balto), Mario Teijeiro (Balto), Óscar Piñeiro (Kennel), Mónica Touriño (Kennel), Catarina Triñanes (Kennel), José M. Triñanes (Kennel), Cristian Martínez (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Eloy Suárez (Kennel), Josep Bastos (Zarkocan), Camilo Fernández (Zarkocan), Xavier Fernández (Zarkocan), Roberto Valverde (Zarkocan), Diego Celestino (Zarkocan), Angela Figueroa (Zarkocan), Javier Figueroa (Zarkocan), Angel Lira (Zarkocan), Ricardo Costa (AGomez), Valeria B. Guridi (AGomez), Domingo Beiro (AGomez), Mibuel Beiro (AGomez), Paula Hernández (AGomez), Ramiro Couce (AGomez), Oscar Nogueira (AGomez), Daniel García (AGomez), Jacobo Corbacho (ACADE), Roberto Salvado (ACADE), Julia Salvado (ACADE), Albino Mayán (ACADE), Marcos Otero (ACADE), Alba Bujáns (ACADE), José Férnandez (ACADE), Santiago Rodríguez (ACADE), Sonia Lois (ACADE), Luis F. Pérez (ACADE), Paula Otero (ACADE), José A. Piñeiro (ACADE), Santiago Santiago (CPontevedra) participan nesta competición.

Paula Hernández (AGómez) 1ª en DBWV
Jacobo Corbacho (ACADE) 1º en DS1M
Óscar Piñeiro (Kennel) 1º en DS2
Xabier Fernández (Zarkocan) 1º en DCMY
Valeria B. Guridi (AGómez) 1ª en DCW
Paula Otero (ACADE) 1ª en DCWA
Josep Bastos (Zarkocan) 1ª en DS1MY
Josep Bastos (Zarkocan) 2º en DCMY
Daniel García (AGómez) 2º en DS1M
Miguel Beiro (AGomez) 2º en DBM
Noelia Piñeiro (Kennel) 2ª en DBW
Marcos Otero (ACADE) 2º en DBMV
Mónica Touriño (Kennel) 2ª en DCW
Xavier Fernández (Zarkocan) 2º en DS1MY
Cristian Martínez (Kennel) 3º en DBM
Roberto Salvado (ACADE) 3º en DS2
Jacobo Corbacho (ACADE) 3º en DCM

Lista de salida sábado [ver]
Resultados [ver].

Clasificación da Copa de España [ver]

Campionato do Mundo IFSS Mushing Terra 2023

Os días 20 a 26 de novembro celébrase o Campionato do Mundo IFSS de Mushing Terra na localidade de Ólvega (España)
Máis información aquí.

Julia Salvado (ACADE) participa en DCWJ e DS1J
Jacobo Corbacho (ACADE) participa en DSM1
Oscar Piñeiro (Kennel DEN) participa en DCM

Santiago Santiago (CPontevedra) participa en DCM
Catarina Triñanes (Kennel DEN) participa en DCW
Mónica Touriño (Kennel DEN) participa en DCW

Gumersindo Martínez (Kennel DEN) participa en DCMM50 e DS2
Marcos Otero (ACADE) participa en DBMM40
Roberto Salvado (ACADE) participa en DBMM50
José M. Triñanes (Kennel DEN) participa en DBMM50
Domingo Beiro (AGómez) participa en DBMM50

Julia Salvado (ACADE) TERCEIRA DO MUNDO en DCWJ
Jacobo Corbacho (ACADE) TERCEIRO DO MUNDO no relevo con España
Marcos Otero (ACADE) 5º en DBMM40
Gumersindo Martínez (Kennel) 7º en DCMM50
Jacobo Corbacho (ACADE) 9º en DSM1
Óscar Piñeiro (Kennel) 10º en DCM
Roberto Salvado (ACADE) 12º en DBMM50
Mónica Touriño (Kennel) 16ª en DCW
Domingo Beiro (AGómez) 18º en DBMM50
Santiago Santiago (CPontevedra) 19º en DCM
José M. Triñanes (Kennel) 20º en DBMM50
Catarina Triñanes (Kennel) 22ª en DCW

Gumersindo Martínez (Kennel) 33º en DS2

Participación por paises [ver]
Lista de participantes por categoría [ver]
Listas de saída aquí.
Resultados completos aquí.

Copa de España de Mushing 2023 – Resultados

Unha vez finalizada a Copa de España de Mushing, que se ven celebrando durante esta tempada, os resultados máis destacados dos deportistas galegos foron:

Julia Salvado (ACADE) 1ª en DCWJ
Julia Salvado (ACADE) 2ª en DS1WJ
Mónica Touriño (Kennel) 3ª en DCW
Óscar Piñeiro (Kennel) 3º en DCM
Jacobo Corbacho (ACADE) 3º en DS1M
Marcos Otero (ACADE) 3º en DBMV
Catarina Triñanes (Kennel) 5ª en DCW
Daniel García (AGomez) 5º en DS1M
Roberto Salvado (ACADE) 5º en DBMV
Miguel Beiro (AGomez) 6º en DCM
Santiago Santiago (CPontevedra) 7º en DCM
Gumersindo Martínez (Kennel) 7º en DS2
Miguel Beiro (AGomez) 9º en DBM

Clasificación final da Copa de España [ver]