Archivo de la etiqueta: copa españa

Mushing A Estrada 2016 – Copa de España

O día 24 de xaneiro celébrase o Mushing de A Estrada – 3ª Proba da Copa de España de Mushing na localidade de A Estrada (Pontevedra).
Máis info aquí.
Web RFEDI aquí.

  • Regulamento da proba [ver]
  • Cartel da proba [aquí]
  • Inscripción web organizador [aquí]
  • Lista de inscritos Copa de España [ver]
  • Lista de saída [ver]

A inscrición para os participantes da Copa de España de Mushing ten que facerse tamén a través da extranet da RFEDI.

Resultados Mushing A Estrada Copa España
Fotos Mushing A Estrada Copa España

Clasificación da Copa de España de Mushing [ver]

CartelAEstrada2016

 

Mushing Tierras del Moncayo 2015

Os días 14 e 15 de novembro celébrase o 1º Premio Tierras del Moncayo – 1ª proba da Copa de España de Mushing no Embalse de Santa Ana en Tarazona (Zaragoza).
Máis información [ver].
Planos [ver]

Óscar Piñeiro (KennelDEN), José L. Míguens (KennelDEN), Telesforo Currás (CVigo) participan en Canicross Sénior (DCM).
Mónica Touriño (KennelDEN) participa en Canicross Sénior (DCW).
Gumersindo Martínez (KennelDEN) participa en Canicross Veterán (DCMV).
Sonia Lois (ACADE) participa en Canicross Veterán (DCWV).
Óscar Piñeiro (KennelDEN), Roberto Salvado (ACADE) participan en Bikejoring Sénior (DBM).
Ledicia Seoane (KennelDEN), Noelia Piñeiro (KennelDEN) participan en Bikejoring Sénior (DBW).
Albino Mayán (ACADE) participa en Bikejoring Veterán (DBMV).

Abino Mayán 3ª en Bikejoring Veterán
Óscar Piñeiro 1º en Canicross Sénior
Gumersindo Martínez 3º en Canicross Veterán
Mónica Touriño 2ª en Canicross Sénior

Resultados [ver].

Clasificación da Copa de España [ver]

Copa de España de Mushing 2015 – Resultados

Unha vez finalizada a Copa de España de Mushing, que se ven celebrando durante esta tempada, os resultados máis destacados dos deportistas galegos foron:

Alejandro Gómez (AGOMEZ) 1º na Xeral de Canicross
Fernando Pérez Fernández (AGOMEZ) 2º na Xeral de Canicross
Alejandro Gómez (AGOMEZ) 1º en Canicross Élite
Fernando Pérez Fernández (AGOMEZ) 2º Canicross Élite
Oscar Piñeiro (AGOMEZ) 3º en Canicross Élite
Roberto Salvado (ACADE) 2º en Canicross Veterán
Mónica Touriño (AGOMEZ) 1ª en Canicross Élite
Roberto Salvado (ACADE) 2º na Xeral de Bikejoring
Albino Mayán (ACADE) 3º na Xeral de Bikejoring
Roberto Salvado (ACADE) 2º en Bikejoring Élite
Albino Mayán (ACADE) 1º en Bikejoring Veterán
Paula Hernández (AGOMEZ) 3ª en Bikejoring Élite
Galicia vencedora por Autonomías

Clasificación final da Copa de España [ver]

Mushing Vallgorguina 2015

Os días 14 e 15 de febreiro celébrase o Mushing de Vallgorguina – 5ª proba da Copa de España de Mushing na localidade de Vallgorguina (Barcelona).
Máis información [ver].

Roberto Salvado (ACADE), Pablo Enjuto (ACADE), Albino Mayán (ACADE), Mónica Touriño (AGOMEZ) e Arturo González (AGOMEZ) participan nesta proba.

Mónica Touriño (AGOMEZ) 2ª en Canicross Sénior.
Roberto Salvado (ACADE) 2º en Bikejoring Sénior.
Albino Mayán (ACADE) 1º en Bikejoring Veteranos

Resultados [ver].

Clasificación da Copa de España [ver]

Mushing A Estrada 2015 – Copa de España

O día 1 de febreiro celébrase o Mushing de A Estrada – 4ª Proba da Copa de España de Mushing na localidade de A Estrada (Pontevedra).

  • Regulamento da proba [ver]
  • Cartel da proba [aquí]
  • Mapa do circuito [aquí]
  • Acceso A Estrada [ver]
  • Acceso circuito [ver]
  • Control Veterinario Obligatorio [aquí]
  • Lista de inscritos Copa de España [ver]
  • Lista de saída [ver]

A inscrición para os participantes da Copa de España de Canicross/Bikejoring ten que facerse tamén a través da extranet da RFEDI.

Resultados Mushing A Estrada Copa España 

Clasificación da Copa de España de Mushing [ver]

CartelMushingAEstrada2015

Mushing Comillas 2015

O día 18 de xaneiro celébrase o III Mushing de Comillas – 3ª proba da Copa de España de Mushing na localidade de Comillas (Cantabria).
Máis información [ver].

Roberto Salvado (ACADE), Pablo Enjuto (ACADE), Albino Mayán (ACADE), Sonia Lois (ACADE), Julia Castro (ACADE), Paula Hernández (AGOMEZ), Mónica Touriño (AGOMEZ), Alejandro Gómez (AGOMEZ), Gumersindo Martínez (AGOMEZ), Fernando Pérez (AGOMEZ), Óscar Piñeiro (AGOMEZ) participan nesta proba.

Alejandro Gómez (AGOMEZ) 1º y Fernando Pérez (AGOMEZ) 2º en Canicross Sénior.
Mónica Touriño (AGOMEZ) 1ª y Paula Hernández (AGOMEZ) 3ª en Canicross Sénior.
Roberto Salvado (ACADE) 1º en Bikejoring Sénior.
Albino Mayán (ACADE) 1º en Bikejoring Veterano.
Paula Hernandez (AGOMEZ) 1ª en Bikejoring Sénior.

Resultados [ver].

Clasificación da Copa de España [ver]

II Mushing Ólvega 2014

Os días 6 e 7 de decembro celébrase o I Mushing de Olvega – 2ª proba da Copa de España de Mushing na localidade de Ólvega (Soria).
Máis información [ver].

Pablo Enjuto (ACADE), Roberto Salvado (ACADE), Santiago Rodríguez (ACADE), David de la Fuente (ACADE), Julia Castro (ACADE), Sonia Lois (ACADE), Ramiro Tosar (ACADE), Albino Mayán (ACADE), José Casal (CVIGO), David Suárez (CVIGO), Alberto González (CVIGO), Noelia Piñeiro (AGOMEZ), Ledicia Seoane (AGOMEZ), Francisco Alfaro (AGOMEZ), Alejandro Gómez (AGOMEZ), Arturo González (AGOMEZ), Gumersindo Martínez (AGOMEZ), Fernando Pérez (AGOMEZ), Óscar Piñeiro (AGOMEZ), Mónica Touriño (AGOMEZ) participan nesta proba.

Ledicia Seoane (AGOMEZ) 3º en Bikejoring.
Albino Mayán (ACADE) 1º en Bikejoring Veteráns.
Alejandro Gómez (AGOMEZ) 1º en Canicross Senior.
Mónica Touriño (AGOMEZ) 2ª en Canicross Senior.
Roberto Salvado (ACADE) 3º en Canicross Veterán.
Sonia Lois (ACADE) 2ª en Canicross Veterán.

Resultados [ver].

Clasificación da Copa de España [ver]

IV Canicross Cercedilla 2014

O día 23 de novembro celébrase o IV Canicross de Cercedilla – 1ª proba da Copa de España de Mushing na localidade de Cercedilla (Madrid).
Máis información [ver].

Roberto Salvado (ACADE), Albino Mayán (ACADE), Pablo Enjuto (ACADE), Sonia Lois (ACADE), Julia Castro (ACADE), Santiago Rodríguez (ACADE), David de la Fuente (ACADE), César Blanco (CVIGO), José Casal (CVIGO), David Costas (CVIGO), Alberto González (CVIGO), David Suárez (CVIGO), Noelia Piñeiro (AGOMEZ), Mónica Touriño (AGOMEZ), Francisco Alfaro (AGOMEZ), Alejandro Gómez (AGOMEZ), Arturo González (AGOMEZ), Fernando Pérez (AGOMEZ), Óscar Piñeiro (AGOMEZ) e Gumersindo Martínez (AGOMEZ) participan nesta proba.

Albino Mayán (ACADE) 2º en Bikejoring Veteráns.
Noelia Piñeiro (AGOMEZ) 3ª en Bikejoring Damas.
Roberto Salvado (ACADE) 3º en Canicross Veteráns.
Óscar Piñeiro (AGOMEZ) 1º, Alejandro Gómez (AGOMEZ) 2º y Fernando Pérez (AGOMEZ) 3º en Canicross Senior.
Mónica Touriño (AGOMEZ) 2ª en Canicross Senior.

Resultados [ver].

Clasificación da Copa de España [ver]