Archivo de la etiqueta: campionato españa

Campionato España Mushing Terra 2015

Os días 28 e 29 de novembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de Covarrubias (Burgos).
Máis información aquí

  • Convocatoria: [ver]
  • Regulamento Cto. España: [ver]
  • Instruccións Cto. España: [ver]
  • Lista provisional de inscritos: [ver]
  • Listas de saída: [ver]

O peche de inscripcións o día 9 de novembro ás 20:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.

Alberto González (CVigo), César F. Blanco (CVigo), José Casal (CVigo), David Suárez (CVigo), David Costas (CVigo), Benito T. Currás (CVigo), Óscar Piñeiro (KennelDEN), Fernando Pérez (SenBal), Santiago Santiago (NaturalAC), Alejandro Gómez (AGOMEZ), Arturo González (AGOMEZ) participan en Canicross Senior (DCM).
Mónica Turiño (KennelDEN), Julia Castro (ACADE), Alba Paz (NaturalAC) participan en Canicross Senior (DCW).
Gumersindo Martínez (KennelDEN), Roberto Salvado (ACADE), Luis F. Pérez (ACADE), David Neira (AGOMEZ) participan en Canicross Veterán (DCMV).
Sonia Lois (ACADE) participa en Canicross Veterán (DCWV).
José L. Miguens (KennelDEN) participa en Canicross Junior (DCMJ).
César F. Blanco (CVigo), Roberto Salvado (ACADE), Ramiro Tosar (ACADE), Francisco García (NaturalAC), Sergio Barreiro (NaturalAC), Óscar Choren (AGOMEZ), Alejandro Gómez (AGOMEZ) participan en Bikejoring Senior (DBM).
Albino Mayán (ACADE), Luis F. Pérez (ACADE) participan en Bikejoring Veteráns (DBMV).
Ledicia Seoane (KennelDEN), Noelia Piñeiro (KennelDEN), Paula Hernández (AGOMEZ) participan en Bikejoring Senior (DBW).

Fernando Pérez Campeón en Canicross Senior.
Óscar Piñeiro Subcampeón en Canicross Senior.
José L. Miguens Subcampeón en Canicross Junior.
Mónica Touriño 4ª en Canicross Senior.
David Neira 4º en Canicross Veterán.
Albino Mayán 4º en Bikejoring Veterán.
Paula Hernández 4ª en Bikejoring Senior.

Resultados xornada sábado: [ver]
Resultados
 finales: [ver].

PodiumDCM

cartelctoespana

 

Campionato España Master Alpino 2015

Os días 20, 21 e 22 de marzo celébranse os Campionatos de España de Esquí Alpino Master na estación de Baqueira-Beret (Lleida).
Máis información aquí.

  • Regulamento Campionatos de España de Esquí Alpino Master [ver]
  • Instruccións Campionato de España de Esquí Alpino Master [ver]

Alberto Fernández (Sierraski) participa nesta proba.

Alberto Fernández 2º de su categoría en SG, GS y Combinada.

Resultados [ver]

155150541

Campionato España Mushing Neve 2015

Os días 7 e 8 de marzo celébranse os Campionatos de España de Mushing Neve na estación de Baqueira Beret (Lleida).
Máis información aquí.

  • Regulamento Campionatos de España de Mushing Neve [ver]
  • Instruccións Campionato de España de Mushing Neve [ver]
  • Aviso Importante [ver]
  • Lista de inscritos provisional [ver]
  • Lista de saída [ver]

Mónica Touriño (AGOMEZ), Paula Hernández (AGOMEZ), Alejandro Gómez (AGOMEZ), Fernando Pérez (AGOMEZ) participan en Canicross.

Alejandro Gómez (AGOMEZ) Campeón e Fernando Pérez (AGOMEZ) Subcampión en Canicross Sénior.
Paula Hernández (AGOMEZ) 3ª en Canicross Sénior.

Resultados [ver].

Campionato España Mushing Terra 2014

Os días 13 e 14 de decembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de Polientes (Cantabria).
Máis información aquí e aquí.

  • Convocatoria: [ver]
  • Información Cto. España: [ver]
  • Instruccións Cto. España: [ver]
  • Listas de saída: [ver]

O peche de inscripcións o día 28 de novembro ás 20:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.

Roberto Lorenzo (CADELIÑOS) participa en trineo 8 perros (DR8).
Roberto Salvado (ACADE), Ramiro Tosar (ACADE), Pablo Rodríguez (AGOMEZ) participan en Bikejoring Senior (DBM).
Albino Mayán (ACADE) participa en Bikejoring Veterán (DBMV).
Paula Hernández (AGOMEZ), Noelia Piñeiro (AGOMEZ), Ledicia Seoane (AGOMEZ) participan en Bikejoring Senior (DBW).
David de la Fuente (ACADE), Santiago Rodríguez (ACADE), Roberto Salvado (ACADE), Gumersindo Martínez (AGOMEZ) participan en Canicross Veterán (DCMV).
Pablo Enjuto (ACADE), Alejandro Gómez (AGOMEZ), Arturo González (AGOMEZ), Fernando Pérez (AGOMEZ), Óscar Piñeiro (AGOMEZ), Moisés Núñez (AGOMEZ), Adrián Seijo (LOBOS) participan en Canicross Senior (DCM).
Sonia Lois (ACADE) participa en Canicross Veterán (DCWV).
Julia Castro (ACADE), Mónica Touriño (AGOMEZ), Paula Hernández (AGOMEZ) participan en Canicross Senior (DCW).
Pablo Rodríguez (AGOMEZ) participa en Patin 2 perros (DS2)

Alejandro Gómez (AGOMEZ) 1º en Canicross Senior.
Óscar Piñeiro (AGOMEZ) 2º en Canicross Senior.
Roberto Salvado (ACADE) 2º en Canicross Veterán.
Albino Mayán (ACADE) 2º en Bikejoring Veterán.

Resultados completos: [ver].

CtoEspañaMushingTerra2014

Campionato España Mushing Neve 2014

Os días 22 e 23 de marzo celébranse os Campionatos de España de Mushing Neve na estación de Baqueira Beret (Lleida).
Máis información aquí.

  • Regulamento Campionatos de España de Mushing Neve [ver]
  • Instruccións Campionato de España de Mushing Neve [ver]

Julia Castro (ACADE), Paula Hernández (AGOMEZ), Mónica Touriño (AGOMEZ), Alejandro Gómez (AGOMEZ), Oscar Piñeiro (AGOMEZ), Angel Mª Martínez (AGOMEZ), Roberto Salvado (ACADE) e Pablo Enjuto (ACADE) participan en Canicross.

Oscar Piñeiro (AGOMEZ) 1º en Canicross Senior, Angel Mª Martínez (AGOMEZ) 3º en Canicross Veterán. 

CtoEspanaMushingNeve2014

Resultados [ver].

Campionato España Mushing Terra 2013

Os días 30 de novembro e 1 de decembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de A Estrada (Pontevedra).
Máis información aquí e aquí.

  • Nota informativa do Campionato: [ver]
  • Control veterinario: [acceder]
  • Circuitos: [7 km.] [5 km.] [2 km.]
  • Mapas: [5 km.] [2 km.]
  • Perfiles: [ver]
  • Lista de inscritos provisional: [ver]
  • Lista de inscritos definitiva y horarios de saída sábado: [ver]

O peche de inscripcións o día 15 de novembro ás 20:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.

Julia Castro (ACADE),  Mónica Touriño (A. GÓMEZ) participan en Canicross Mulleres.
Roberto Salvado (ACADE), Albino Mayán (ACADE), Manuel Cruces (ACADE), José Fernández (ACADE), Alfonso Vilar (ACADE), Manuel Requeijo (ACADE), José C. Picallo (ACADE), Pablo Enjuto (ACADE), Juan Rodríguez (ACADE), Ramiro Tosar (ACADE), Alejandro Gómez (A. GÓMEZ), Oscar Piñeiro (A. GÓMEZ), Arturo González (A. GÓMEZ), Gumersindo Martínez (A. GÓMEZ), Angel Mª Martínez (A. GÓMEZ), Francisco Alfaro (A. GÓMEZ), Adrián Sánchez (LOBOS NARAIO) participan en Canicross Homes.
Roberto Lorenzo (A. CADELIÑOS) participa en Trineo DR8.
Iria Alberich (ACADE) participa en Bikejoring Nórdicos.
Noelia Piñeiro (A. GÓMEZ), Ledicia Seoane (A. GÓMEZ), Paula Hernández (A. GÓMEZ), Roberto Salvado (ACADE), Gustavo Carracedo (ACADE), Juan C. Villar (ACADE), José L. Río (ACADE), Julio Vázquez (ACADE), José C. Picallo (ACADE), David Rodríguez (ACADE), Pablo Rodríguez (A. CADELIÑOS), Pablo Rodríguez (A. GÓMEZ), Gumersindo Martínez (A. GÓMEZ) participan en Bikejoring.

Roberto Lorenzo 1º en DR8
Iria Alberich 2ª en BDN
Noelia Piñeiro 2ª en DBW
Julio Vázquez 3º en DBMV
Mónica Touriño 2ª en DCW
Óscar Piñeiro 2º en DCM
Alejandro Gómez 1º e Roberto Salvado 3º en DCMV

Resultados completos aquí.
Fotos aquí.

CartelCtoEspanaMuhingTierra2013_AEstrada

Campionato España Veteráns Alpino

Os días 6 e 7 de abril celébranse os Campionatos de España de Esquí Alpino Veteráns na estación de Navacerrada (Madrid).
Máis información aquí.

  • Regulamento Campionatos de España de Esquí Alpino Veteráns [ver]
  • Instruccións Campionato de España de Esquí Alpino Veteráns [ver]

Marcos Sierra (Sierraski) e Camilo López (CCM) participan nesta proba.

Camilo López CAMPIÓN DE ESPAÑA en Slalom.
Marcos Sierra 19º en Xigante e 24º en Slalom.

Resultados [ver]

Campionato España Mushing Neve

Os días 9 e 10 de marzo celébranse os Campionatos de España de Mushing Neve na estación de Baqueira Beret (Lleida).
Máis información aquí.

  • Regulamento Campionatos de España de Mushing Neve [ver]
  • Instruccións Campionato de España de Mushing Neve [ver]

Julia Castro (ACADE), Mónica Touriño (ACADE), Alejandro Gómez (ACADE), Ramón Mayán (ACADE), Roberto Salvado (ACADE) e Oscar Piñeiro (ACADE) participan en Canicross.
Pedro J. Galvez (AGACETT) participa en Trineo 4SN

Alejandro Gómez 1º clasificado e Oscar Piñeiro 2º clasificado en Canicross Senior.
Ramón Mayán 1º clasificado e Roberto Salvado 2º clasificado en Canicross Veterán.
Mónica Touriño 4ª e Julia Castro 5ª en Canicross Senior.

cen2013_et01_1

Resultados [ver].