Archivo de la etiqueta: campionato españa

Campionato España Mushing Terra 2018

Os días 24 e 25 de novembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de Polientes (Cantabria).
Máis información aquí.

  • Convocatoria: [ver]
  • Regulamento Cto. España: [ver]
  • Instruccións Cto. España: [ver]
  • Circuitos Cto. España [ver]
  • Lista provisional de inscritos: [ver]
  • Listas de saída: [ver]

O peche de inscripcións o día 7 de novembro ás 15:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.

Mónica Touriño (Kennel), Catarina Triñanes (Kennel), Lorena Cabrero (SenBal), Julia Castro (ACADE) participan en DCW
Óscar Piñeiro (Kennel), Cristian Martínez (Kennel), José L. Miguens (SenBal), Miguel Beiro (AGomez), Arturo González (AGomez), Iván Hierro (AGomez), Santiago Santiago (AGomez), Jesús Alonso (Zarkocan), Daniel Loureiro (Zarkocan), José A. Periscal (Zarkocan) participan en DCM
Jacobo Corbacho (SenBal), Carolina Santos (AGomez) participan en DCJ
Bruno Enes (AGomez), Julia Salvado (ACADE) participan en DCI
Aránzazu Berrocal (Kennel), Mª Francisca Ferreiro (AGomez), Sonia Lois (ACADE) participan en DCWV
Gumersindo Martínez (Kennel), Víctor Hernández (SenBal), Alejandro Gómez (AGomez), Luis  A. Novo (AGomez), Marcos Otero (ACADE) participan en DCMV
Noelia Piñeiro (Kennel), Alba Paz (AGomez) participa en DBW
Joseba García (SenBal), Fernando Pérez (SenBal), Diego Fernández (AGomez), Daniel García (AGomez), Moab González (AGomez), Santiago Santiago (AGomez), Ramiro Tosar (ACADE) participan en DBM
Paula Hernández (AGomez) participa en DBWV
Gumersindo Martínez (Kennel), Ramiro Couce (AGomez), Alejandro Gómez (AGomez), Víctor Loira (AGomez), Roberto Salvado (ACADE), Marcos Otero (ACADE), Albino Mayán (ACADE) participan en DBMV
Fernando Pérez (SenBal), Ángel Lira (Zarkocan) participan en DS1
Julia Salvado (ACADE) participa en DS1I
Mónica Touriño (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Ramiro Couce (AGomez), Alejandro Gómez (AGomez), Roberto Salvado (ACADE) participan en DS2


Resultados finales: [ver].

Campionato España Mushing Neve 2018

Os días 3 e 4 de marzo celébranse os Campionatos de España de Mushing Neve na estación de Baqueira Beret (Lleida).
Máis información aquí.

  • Regulamento Campionatos de España de Mushing Neve [ver]
  • Instruccións Campionato de España de Mushing Neve [ver]
  • Convocatoria [ver]
  • Lista de inscritos provisional [ver]
  • Lista de saída [ver]

Gumersindo Martínez (Kennel), Óscar Piñeiro (Kennel), Mónica Touriño (Kennel), Pedro A. Guillamón (SenBal), Alejandro Gómez (AGomez) participan nesta proba.

Mónica Touriño Campiona de España de Canicross Neve
Óscar Piñeiro Campión de España de Canicross Neve

Resultados [ver]. 

Campionato España Mushing Terra 2017

Os días 2 e 3 de decembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de Valladolid.
Máis información aquí 

  • Convocatoria: [ver
  • Regulamento Cto. España: [ver]
  • Instruccións Cto. España: [ver]
  • Lista provisional de inscritos: [ver]
  • Listas de saída: [ver]

O peche de inscripcións o día 15 de novembro ás 15:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.

Mónica Touriño (Kennel), Belén Bascoy (CVigo), Susana Pérez-Bello (CVigo), Julia Castro (ACADE), Nerea González (ACADE) participan en DCW.
Óscar Piñeiro (Kennel), Moab González (Kennel), David Suárez (CVigo), Fernando Pérez (SenBal), José L. Miguens (SenBal), Joseba García (SenBal), Eloy Suárez (Kennel), David Costas (CVigo), Rául Bouzas (AGomez), Arturo González (AGomez), Iván Hierro (AGomez), Santiago Santiago (AGomez) participan en DCM.
Julia Salvado (ACADE), Carolina Santos (AGomez) participan en DCI.
Sonia Lois (ACADE), Paula Hernández (AGomez), Mª Francisca Ferreiro (Lobos) participan en DCWV.
Gumersindo Martínez (Kennel), Manuel Domínguez (Kennel), Pedro A. Guillamón (SenBal), Luis F. Pérez (ACADE), Javier Bodego (ACADE), Marcos Otero (ACADE), Alejandro Gómez (AGomez), Luis A. Novo (AGomez) participan en DCMV.
Noelia Piñeiro (Kennel), Alba Paz (AGomez) participan en DBW.
Joseba García (SenBal), Diego Fernández (AGomez), Daniel García (AGomez) participan en DBM.
Alberto González (CVigo), Roberto Salvado (ACADE), Albino Mayán (ACADE), Luis F. Pérez (ACADE), Alejandro Gómez (AGomez), Luis A. Novo (AGomez), Ramiro Couce (Lobos) participan en DBMV.
Paula Hernández (AGomez) participa en DBWV.
Mónica Touriño (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Fernando Pérez (SenBal), David López (CCM), Alejandro Gómez (AGomez), Ramiro Couce (Lobos) participan en DS2.
Cristian Dueso (AGomez) participa en DS1.

Mónica Touriño CAMPIONA de España DCW
Óscar Piñeiro CAMPIÓN de España DCM
Carolina Santos CAMPIONA de España DCI
Fernando Pérez SUBCAMPIÓN de España DCM
Roberto Salvado SUBCAMPIÓN de España DBMV
Julia Diéguez SUBCAMPIONA de España DCI
Sonia Lois TERCEIRA de España en DCWV
Iván Hierro TERCEIRO de España en DCM

Resultados finales: [ver].
Fotos de Canicross Madrid [ver]

Campionato España Master Alpino 2017

Os días 24, 25 e 26 de marzo celébranse os Campionatos de España de Esquí Alpino Master na estación de Formigal (Huesca).
Máis información aquí.

  • Regulamento Campionatos de España de Esquí Alpino Master [ver]
  • Instruccións Campionato de España de Esquí Alpino Master [ver]

Alberto Fernández (Exlabesa) y Francisco Quintá (Exlabesa) participan nesta proba.

Resultados [ver]

Campionato España Mushing Neve 2017

Os días 4 e 5 de marzo celébranse os Campionatos de España de Mushing Neve na estación de Baqueira Beret (Lleida).
Máis información aquí.

  • Regulamento Campionatos de España de Mushing Neve [ver]
  • Instruccións Campionato de España de Mushing Neve [ver]
  • Convocatoria [ver]
  • Lista de inscritos provisional [ver]
  • Lista de saída [ver]

Mónica Touriño (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Julia Castro (Acade), Elena Rosell (Kennel), Óscar Piñeiro (Kennel), Antonio González (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Roberto Salvado (Acade), Luis F. Pérez (Acade), Javier Hidalgo (Kennel) participan nesta proba.

Óscar Piñeiro Campión de España en CM
Mónica Touriño Terceira de España en CW

Resultados [ver].

Campionato España Mushing Terra 2016

Os días 3 e 4 de decembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de Ólvega (Soria).
Máis información aquí

  • Convocatoria: [ver]
  • Regulamento Cto. España: [ver]
  • Instruccións Cto. España: [ver]
  • Lista provisional de inscritos: [ver]
  • Listas de saída: [ver]

O peche de inscripcións o día 16 de novembro ás 15:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.

Oscar Piñeiro (Kennel), Fernando Pérez (SenBal), Juan F. Cuesto (AGOMEZ), Arturo González (AGOMEZ), Juan M. Piquer (AGOMEZ), Santiago Santiago (AGOMEZ), César F. Blanco (CVIGO), David Costas (CVIGO), Angel Lira (CVIGO), David Suárez (CVIGO), Alejandro Gómez (AGOMEZ) participan en DCM.
José L. Miguéns (Kennel) participa en DCMJ.
Gumersindo Martínez (Kennel), Francisco Alfaro (Indep.), Roberto Salvado (ACADE) , Albino Mayán (ACADE), Luis Pérez (ACADE), Alberto Quinteiro (CVIGO), Julio Rey (AGOMEZ) participan en DCMV.
Marco A. Pérez (NATAC), Angel Blanco (NATAC), Ramiro Tosar (ACADE) partipan en DBM.
Francisco García (NATAC), Víctor M. Loira (AGOMEZ), Roberto Salvado (ACADE), Albino Mayán (ACADE), Luis Pérez (ACADE), Alejandro Gómez (AGOMEZ) participan en DBMV.
Mónica Touriño (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Iris Vidal (NATAC), Sandra Maceiras (NATAC), Alba Paz (AGOMEZ), Elena Sáchez (AGOMEZ), Julia Castro (ACADE), Belén Bascoy (CVIGO) participan en DCW.
Jeannette de Buck (AGOMEZ), Mª José Hernández (AGOMEZ), Ana I. Rubio (AGOMEZ), Sonia Lois (ACADE), Mª Francisca Ferreiro (LOBOS) participan en DCWV.
Ledicia Seoane (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Iris Vidal (NATAC), Paula Hernández (AGOMEZ) participan en DBW.
Mónica Touriño (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Jean L. de Buck (AGOMEZ), Blas J. Flores (AGOMEZ) participan en DS2.

Mónica Touriño Campeona de España DCW
Fernando Pérez Campeón  de España DCM
Sonia Lois SubCampeona de España DCWV
José L. Miguens SubCampeón de España DCMJ
Oscar Piñeiro SubCampeón de España DCM
Belén Bascoy Tercera de España DCW

Resultados finales: [ver].

ctoespanamushingterra2016

Campionato España Master Alpino 2016

Os días 18, 19 e 20 de marzo celébranse os Campionatos de España de Esquí Alpino Master na estación de Alto Campoo (Cantabria).
Máis información aquí.

  • Regulamento Campionatos de España de Esquí Alpino Master [ver]
  • Instruccións Campionato de España de Esquí Alpino Master [ver]

Camilo López (CCM) participa nesta proba.

Camilo López Campión de tódalas categorías do SuperXigante, do Xigante e do Slalom.

Resultados [ver]

CampeonatoEspanaMaster

Campionato España Mushing Neve 2016

Os días 12 e 13 de marzo celébranse os Campionatos de España de Mushing Neve na estación de Baqueira Beret (Lleida).
Máis información aquí.

  • Regulamento Campionatos de España de Mushing Neve [ver]
  • Instruccións Campionato de España de Mushing Neve [ver]
  • Convocatoria [ver]
  • Aviso Importante [ver]
  • Lista de inscritos provisional [ver]
  • Lista de saída [ver]

Noelia Piñeiro (Kennel), Mónica Touriño (Kennel), Óscar Piñeiro (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Alejandro Gómez (AGOMEZ), Arturo González (AGOMEZ), David Neira (AGOMEZ), Francisco Alfaro (AGOMEZ), Paula Hernández (AGOMEZ), Julia Castro (ACADE), Roberto Salvado (ACADE), Luis F. Pérez (ACADE) participan nesta proba.

Alejandro Gómez (AGOMEZ) Campión de España de Canicross,
Óscar Piñeiro (Kennel) Subcampión de España de Canicross.
David Neira (AGOMEZ) terceiro en Canicross Veterán.

Resultados [ver].

CtoEspanaMushingNeve2016