Archivo de la etiqueta: 2019

Campionato Galicia Mushing Terra 2019

O día 15 de decembro celébrase o Campionato de Galicia de Mushing Terra na localidade de Redondela (Pontevedra).
Máis info aquí.

  • Regulamento do Campionato Galego de Mushing [ver]
  • Inscrición  [aquí]
  • Lista de inscritos [ver]
  • Lista de saída [ver]

Cierre de inscripcións o 8 de decembro ás 22:00 horas

Resultados Campionato de Galicia Mushing Terra

Campionato España Mushing Terra 2019

Os días 7 e 8 de decembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de Boborás (Ourense).
Máis información aquí.

  • Convocatoria: [ver]
  • Regulamento Cto. España: [ver]
  • Instruccións Cto. España: [ver]
  • Dossier [ver]
  • Lista provisional de inscritos: [ver]
  • Listas de saída 1ª jornada: [ver]
  • Listas de saída 2ª jornada:[ver]
  • Streaming 1ª jornada [aquí]
  • Streaming 2ª jornada [aquí]

O peche de inscripcións o día 19 de novembro ás 15:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.
Inscripción deportistas galegos para a proba de relevos [formulario]

Alba Ferreiro (Zarkocan), Raquel Leston (Zarkocan), Belén Bascoy (CCVigo), Mónica Touriño (Kennel), Aránzazu Berrocal (Kennel), Catarina Triñanes (Kennel), Lorena Cabrero (SenBal) participan en DCW
Diego Celestino (Zarkocan), Antoni Perelló (AtlCan), Óscar Piñeiro (Kennel), Cristian Martínez (Kennel), José M. Vigide (Kennel), Pablo Rico (Acade), José L. Míguens (SenBal), Fernando Pérez (DCM), Miguel Beiro (AGomez), Santiago Santiago (Zarkocan) participan en DCM
Gemma Sánchez (SenBal), Iciar Gallo (SenBal) participan en DCWV
Agustín Pontevedra (CCVigo), Gumersindo Martínez (Kennel). David Costas (CCVigo), José Rodríguez (Acade), Marcos Otero (Acade), Manuel R. Pérez (Acade), Luis Perez (Acade), Pedro A. Guillamón (SenBal), José C. Ferreira (AGomez), Alejandro Castro (Zarkocan), Alejandro Gómez (AGomez), Arturo González (Zarkocan) participan en DCMV
Julia Salvado (Acade), Valeria B. Guridi (AGomez) participan en DCWJ
Jacobo Corbacho (SenBal) participa en DCMJ
Sabela Rendondo (AtlCan), Alba Buján (SenBal), Estela Corbacho (SenBal) participan en DCI
Noelia Piñeiro (Kennel) participa en DBW
Antonio de Castro (Zarkocan), Angel Lira (Zarkocan), Alberto Villanueva (CCVIgo), Gustavo Carracedo (Acade), Ramiro Tosar (Acade), Joseba García (SenBal), Moab A. González (AGomez), Daniel García (AGomez), Diego Fernández (Zarkocan) participan en DBM
Sonia Lois (Acade), Paula Hernández (AGomez) participa en DBWV
Alberto González (CCVigo), Marco A. Pérez (AtlCan), Marcos Otero (Acade), Luis Pérez (Acade), Santiago Rodriguez (Acade), Roberto Salvado (Acade), Víctor Hernández (SenBal), Víctor M. Loira (AGomez), Domingo Beiro (AGomez), Alejandro Gómez (AGomez) participan en DBMV
Angel Lira (Zarkocan), Fernando Pérez (SenBal) participan en DS1
Julia Salvado (Acade) participa en DS1J
Sabela Redondo (AtlCan) participa en DS1I
Gumersindo Martínez (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Ramiro Couce (AGomez), Alejandro Gómez (AGomez) participa en DS2
José Mª Suárez (AtlCan) participa en DR4N
Oscar Piñeiro (Kennel)+Mónica Touriño (Kennel)+Roberto Salvado (Acade) Relevo Galicia 1
José L. Míguens (Acade)+Fernando Pérez (SenBal)+Ángel Lira (Zarkocan) Relevo Galicia 2

Julia Salvado CAMPIONA DE ESPAÑA DSW1J
Sabela Redondo CAMPIONA DE ESPAÑA DSW1Y
Valeria B. Guridi CAMPIONA DE ESPAÑA DCWJ
Alba Buján CAMPIONA DE ESPAÑA CDWY
Mónica Touriño CAMPIONA DE ESPAÑA DCW
Óscar Piñeiro CAMPIÓN DE ESPAÑA DCM
Estela Corbacho SUBCAMPIONA DE ESPAÑA DCWY
Fernando Pérez SUBCAMPIÓN DE ESPAÑA DS1
Roberto Salvado SUBCAMPIÓN DE ESPAÑA DBMV
Víctor Hernández TERCEIRO DE ESPAÑA DBMV
Paula Hernández TERCEIRA DE ESPAÑA DBWV
Bruno Enes TERCEIRO DE ESPAÑA DCMJ
José C. Ferreira TERCEIRO DE ESPAÑA DCMV
Julia Salvado TERCEIRA DE ESPAÑA DCWJ
Sabela Redondo TERCEIRA DE ESPAA DCWY
Relevo Galicia 1 CAMPIÓN DE ESPAÑA de Relevos
Relevo Galicia 2 TERCEIRO DE ESPAÑA de Relevos

Resultados 1ª xornada: [ver]
Resultados
finais: [ver]
Fotos do Campionato: [ver]

Campionato do Mundo IFSS Mushing Terra 2019

Os días 23 a 27 de outubro celébrase o Campionato do Mundo IFSS de Mushing Terra na localidade de Nybro (Suecia)
Máis información aquí.

Oscar Piñeiro (Kennel DEN) participa en DCM
Mónica Touriño (Kennel DEN) participa en DCW
Roberto Salvado (ACADE) e Moab A. González (AGómez) participan en DBM

Óscar Piñeiro 5º en DCM
Mónica Touriño 6ª en DCW
Moab A. González 34º en DBM
Roberto Salvado DNS en DBM

Listas de saída aquí.
Resultados completos
aquí.

Campionato de Europa ICF Canicross en Terra 2019

Os días 16 a 21 de outubro celébrase o Campionato de Europa ICF de Canicross Terra na localidade de Chevetogne (Bélgica)
Máis información aquí.

Oscar Piñeiro (Kennel DEN), Miguel Beiro (AGómez) participan en DCMS
Catarina Triñanes (Kennel DEN) participa en DCWS
Mónica Touriño (Kennel DEN) participa en DCWMI
Víctor Hernández (SenBal) participa en DCMMI
Fernando Pérez (SenBal) participa en DSMS

Moab A. González (AGómez) participa en DBMS
Roberto Salvado (ACADE), Marcos Otero (ACADE) participan en DBMMI
Julia Salvado (ACADE) participa en DCMYB

Mónica Touriño 3ª en DCV1
Óscar Piñeiro 4º en DCMS
Julia Salvado 6ª en DCMY
Fernando Pérez 11º en DSMS
Roberto Salvado 19º en DBM1
Moab A. González 19º en DBMS
Marcos Otero 25º en DBM1
Miguel Beiro 36º en DCMS

Listas de saída aquí.
Resultados completos
aquí.