Copa de Madrid Mushing Terra 2020

O día 19 de xaneiro celébrase unha proba da  Copa de Madrid de Mushing Terra na localidade de Valdeluz (Guadalajara).

Aránzazu Berrocal (Kennel) participa nesta proba.

Resultados [ver].

Subvencións Secretaría Xeral Deporte a Clubs Deportivos 2020

A Secretaría Xeral para o Deporte da Xunta de Galicia ven de convocar a concesión de Axudas Económicas a Clubs Deportivos, Sociedades Anónimas Deportivas e Seccións Deportivas (código de procedemento PR945C), para subvencionar actividades deportivas do ano 2020.
As solicitudes presentaranse obrigatoriamente a través da sede electrónica da Xunta de Galicia.

A data límite de presentación de solicitudes é o 10 de febreiro de 2020.

Información completa e solicitudes: [ver
Resolución provisional de expedientes: [ver]

Campionato España Mushing Terra 2019

Os días 7 e 8 de decembro celébranse os Campionatos de España de Mushing Terra na localidade de Boborás (Ourense).
Máis información aquí.

  • Convocatoria: [ver]
  • Regulamento Cto. España: [ver]
  • Instruccións Cto. España: [ver]
  • Dossier [ver]
  • Lista provisional de inscritos: [ver]
  • Listas de saída 1ª jornada: [ver]
  • Listas de saída 2ª jornada:[ver]
  • Streaming 1ª jornada [aquí]
  • Streaming 2ª jornada [aquí]

O peche de inscripcións o día 19 de novembro ás 15:00 horas. Obligatorio facelo a través da extranet da RFEDI.
Inscripción deportistas galegos para a proba de relevos [formulario]

Alba Ferreiro (Zarkocan), Raquel Leston (Zarkocan), Belén Bascoy (CCVigo), Mónica Touriño (Kennel), Aránzazu Berrocal (Kennel), Catarina Triñanes (Kennel), Lorena Cabrero (SenBal) participan en DCW
Diego Celestino (Zarkocan), Antoni Perelló (AtlCan), Óscar Piñeiro (Kennel), Cristian Martínez (Kennel), José M. Vigide (Kennel), Pablo Rico (Acade), José L. Míguens (SenBal), Fernando Pérez (DCM), Miguel Beiro (AGomez), Santiago Santiago (Zarkocan) participan en DCM
Gemma Sánchez (SenBal), Iciar Gallo (SenBal) participan en DCWV
Agustín Pontevedra (CCVigo), Gumersindo Martínez (Kennel). David Costas (CCVigo), José Rodríguez (Acade), Marcos Otero (Acade), Manuel R. Pérez (Acade), Luis Perez (Acade), Pedro A. Guillamón (SenBal), José C. Ferreira (AGomez), Alejandro Castro (Zarkocan), Alejandro Gómez (AGomez), Arturo González (Zarkocan) participan en DCMV
Julia Salvado (Acade), Valeria B. Guridi (AGomez) participan en DCWJ
Jacobo Corbacho (SenBal) participa en DCMJ
Sabela Rendondo (AtlCan), Alba Buján (SenBal), Estela Corbacho (SenBal) participan en DCI
Noelia Piñeiro (Kennel) participa en DBW
Antonio de Castro (Zarkocan), Angel Lira (Zarkocan), Alberto Villanueva (CCVIgo), Gustavo Carracedo (Acade), Ramiro Tosar (Acade), Joseba García (SenBal), Moab A. González (AGomez), Daniel García (AGomez), Diego Fernández (Zarkocan) participan en DBM
Sonia Lois (Acade), Paula Hernández (AGomez) participa en DBWV
Alberto González (CCVigo), Marco A. Pérez (AtlCan), Marcos Otero (Acade), Luis Pérez (Acade), Santiago Rodriguez (Acade), Roberto Salvado (Acade), Víctor Hernández (SenBal), Víctor M. Loira (AGomez), Domingo Beiro (AGomez), Alejandro Gómez (AGomez) participan en DBMV
Angel Lira (Zarkocan), Fernando Pérez (SenBal) participan en DS1
Julia Salvado (Acade) participa en DS1J
Sabela Redondo (AtlCan) participa en DS1I
Gumersindo Martínez (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Ramiro Couce (AGomez), Alejandro Gómez (AGomez) participa en DS2
José Mª Suárez (AtlCan) participa en DR4N
Oscar Piñeiro (Kennel)+Mónica Touriño (Kennel)+Roberto Salvado (Acade) Relevo Galicia 1
José L. Míguens (Acade)+Fernando Pérez (SenBal)+Ángel Lira (Zarkocan) Relevo Galicia 2

Julia Salvado CAMPIONA DE ESPAÑA DSW1J
Sabela Redondo CAMPIONA DE ESPAÑA DSW1Y
Valeria B. Guridi CAMPIONA DE ESPAÑA DCWJ
Alba Buján CAMPIONA DE ESPAÑA CDWY
Mónica Touriño CAMPIONA DE ESPAÑA DCW
Óscar Piñeiro CAMPIÓN DE ESPAÑA DCM
Estela Corbacho SUBCAMPIONA DE ESPAÑA DCWY
Fernando Pérez SUBCAMPIÓN DE ESPAÑA DS1
Roberto Salvado SUBCAMPIÓN DE ESPAÑA DBMV
Víctor Hernández TERCEIRO DE ESPAÑA DBMV
Paula Hernández TERCEIRA DE ESPAÑA DBWV
Bruno Enes TERCEIRO DE ESPAÑA DCMJ
José C. Ferreira TERCEIRO DE ESPAÑA DCMV
Julia Salvado TERCEIRA DE ESPAÑA DCWJ
Sabela Redondo TERCEIRA DE ESPAA DCWY
Relevo Galicia 1 CAMPIÓN DE ESPAÑA de Relevos
Relevo Galicia 2 TERCEIRO DE ESPAÑA de Relevos

Resultados 1ª xornada: [ver]
Resultados
finais: [ver]
Fotos do Campionato: [ver]

Mushing Valdecebro 2019

O día 24 de novembro celébrase o Mushing de Valdecebro – 2ª proba da Copa de España de Mushing na localidade de Valdecebro (Teruel).
Máis información [ver].

Catarina Triñanes (Kennel), Mónica Touriño (Kennel), Óscar Piñeiro (Kennel), Cristian Martínez (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Santiago Santiago (Zarkocan), Roberto Salvado (Acade), Julia Salvado (Acade), Marcos Otero (Acade), Sonia Lois (Acade), Lorena Cabrero (SenBal), Joseba García (SenBal), Víctor Hernández (SenBal), Gemma Sánchez (SenBal), Iciar Gallo (SenBal), Ángel Guillamón (SenBal), Moab A. González (AGomez), Miguel Beiro (AGomez), Paula Hernández (AGomez), Víctor M. Loira (AGomez), Daniel García (AGómez), José C. Ferreira (AGomez) participan nesta competición.

Julia Salvado 1ª en DS1JW
Mónica Touriño 1ª en DCW
Óscar Piñeiro 1º en DCM
Roberto Salvado 1º en DBMV
Paula Hernández 2ª en DBWV
Julia Salvado 2ª en DCJW
José C. Ferreira 3º en DCMV

Gemma Sánchez 3ª en DCWV

Resultados [ver].

Clasificación da Copa de España [ver]