Campionatos Castela-León Mushing Neve 2019

Os día 16 e 17 de febreiro celébranse os Campionatos de Castela-León de Mushing Neve na localidade de Vegarada (León).
Máis información [ver].

Óscar Piñeiro (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Mónica Touriño (Kennel), Roberto Salvado (ACADE), Albino Mayán (ACADE), Sonia Lois (ACADE) participan nesta proba.

Resultados [ver].

Mushing Rois 2019

O día 24 de febreiro celébrase o Mushing de Rois – 3ª Proba da Liga Galega de Mushing na localidade de Rois (A Coruña).
Máis info aquí.

  • Regulamento da proba [ver]
  • Lista de inscritos [ver]
  • Lista de saída [ver]

Resultados Mushing Rois 

Información da Liga Galega de Mushing [ver]

Copa de España de Mushing 2019 – Resultados

Unha vez finalizada a Copa de España de Mushing, que se ven celebrando durante esta tempada, os resultados máis destacados dos deportistas galegos foron:

Óscar Piñeiro (Kennel) 1º na Xeral de Canicross
Óscar Piñeiro (Kennel) 1º en Canicross Sénior
Víctor Hernández (SenBal) 2º en Canicross Veterán
Mónica Touriño (Kennel) 1ª na Xeral de Canicross
Mónica Touriño (Kennel) 1ª en Canicross Sénior
Jacobo Corbacho (SenBal) 3º en Canicross Júnior
Bruno Enes (AGomez) 1º en Canicross Infantil
Julia Salvado (ACADE) 2ª en Canicross Infantil
Roberto Salvado (ACADE) 2º en Bikejoring Veterán
Alejandro Gómez (AGomez) 3º en Bikejoring Veterán
Paula Hernández (AGomez) 3ª en Bikejoring Veterán
Fernando Pérez (SenBal) 2º en Patín
Julia Salvado (ACADE) 1ª en Patín Infantil
Alejandro Gómez (AGomez) 2º en Patín dous cans
Galicia segunda por Autonomías

Clasificación final da Copa de España [ver]

Mushing La Fresneda 2019

O día 13 de xaneiro celébrase o Mushing La Fresneda – 3ª proba da Copa de España de Mushing na localidade de La Fresneda (Asturias).
Máis información [ver].

Paula Hernández (AGomez), Bruno Enes (AGomez), Miguel Beiro (AGomez), Arturo González (AGomez), Santiago Santiago (AGomez), Francisca Ferreiro (AGomez), Alejandro Gómez (AGomez), Luis A. Novo (AGomez), Moab A. González (AGomez), Alba Paz (AGomez), Víctor M. Loira (AGomez), Ramiro Couce (AGomez), Víctor Conejo (CVigo), David Costas (CVigo), Roberto Salvado (Acade), Julia Salvado (Acade), Marcos Otero (Acade), Luis F. Pérez (Acade), Albino Mayán (Acade), Sonia Lois (Acade), Julia Castro (Acade), Mónica Touriño (Kennel), Catarina Triñares (Kennel), Óscar Piñeiro (Kennel), Cristian Martínez(Kennel), Manuel Domínguez (Kennel), Gumersindo Martínez (Kennel), Eloy Suárez (Kennel), Noelia Piñeiro (Kennel), Fernando Pérez (SenBal), Jacobo Corbacho (SenBal), Lorena Cabrero (SenBal), Víctor Hernández (SenBal), Joseba García (SenBal), Angel Lira (Zarkocan), Jesús Alonso (Zarkocan), Diego Celestino (Zarkocan) participan nesta proba.

Óscar Piñeiro 1º en DCM
Mónica Touriño 1ª en DCW
Víctor Hernández 1º en DCMV
Bruno Enes 1º en DCMY
Julia Salvado 1ª en DCWY
Julia Salvado 1ª en DS1Y
Sonia Lois 3ª en DCWV
Jacobo Corbacho 3º en DCMJ

Alejandro Gómez 3º en DS2
Joseba García 3º en DBM
Roberto Salvado 3º en DBMV
Paula Hernández 3ª en DBWV

Resultados [ver].

Clasificación da Copa de España [ver]

Eleccións 2018

Unha vez rematado o proceso electoral na Federación Galega de Deportes de Inverno, así queda a composición da Asemblea para o periodo 2018-2022:

PRESIDENTE
D. Miguel Barreto Lorenzo

REPRESENTANTES ESTAMENTO CLUBS
ACADE – Asociación de Cans Deportistas
Club Cabeza de Manzaneda
Club Canicross Vigo
Exlabesa Ski Team
Kennel DEN – Deporte Espazos Naturais
SenBal Mushing Team

REPRESENTANTES ESTAMENTO DEPORTISTAS
D. Ramón A. Mayán Dios
D. Roberto Salvado Tejedor
Dª. Mónica Touriño Ferreirós

REPRESENTANTES ESTAMENTO TÉCNICOS
D. Camilo López Anglada

REPRESENTANTES ESTAMENTO DE XUÍCES
D. Angel López-Montesinos Vázquez

Información do proceso electoral aquí.
Información da Asemblea da FGDI aqui.